Władysław Henryk Piotrowski
 
Piotrowscy ze Strachociny w Ziemii Sanockiej

 

3. Piotrowscy u progu XXI wieku

Omówienie czasów |  Wołacze-Piotrowscy |  Berbecie-Piotrowscy
Siury-Piotrowscy |  Piotrowscy „Spod Stawiska” |  Giyry-Piotrowscy
Piotrowscy „Z Kowalówki” |  Kondy-Piotrowscy |  Piotrowscy „Zza Potoczka”
Piotrowscy „spod Mogiły” |  Błaszczychy-Piotrowscy |  Frynie-Piotrowscy
„Błażejowscy”-Piotrowscy |  „Jajasie”-Piotrowscy |  „Kozłowscy”-Piotrowscy
„Szumy”-Piotrowscy |  Podsumowanie

      „Błażejowscy”-Piotrowscy

      Jedynym męskim przedstawicielem „Błażejowskich”-Piotrowskich w sile wieku pozostał Franciszek (ur. 3.10.1951r.), syn Stanisława Feliksa. Swoje imię dostał na pamiątkę po stryju Franciszku, który zginął w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz (Oświęcim). Franciszek ożenił się ze strachocką rodaczką Martą Wójtowicz (ur. 18.11.1954r.), córką Stanisława. Marta pochodzi z sąsiedniej Pakoszówki. Piotrowscy mieszkają w Sanoku. Franciszek odziedziczył po ojcu talent do muzyki, gra na kilku instrumentach. Był członkiem orkiestry szkolnej. Franciszek i Marta doczekali się dwójki dzieci, Agnieszki (16.11.1977r.) i Przemysława (ur. 15.03.1983r.).
      Agnieszka ukończyła liceum ogólnokształcące w Sanoku i Wydział Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Mieszka i pracuje jako nauczycielka języka angielskiego w Krakowie. Przemysław jest studentem politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (w 2004r.).

      Siostra Franciszka, Helena (ur. 1949r.), wyszła za mąż za Bolesława Cecułę, syna Franciszka Cecuły i Cecylii z Kozłowskich-Piotrowskich, i zamieszkała w Sanoku. Bliższe dane dotyczące rodziny Bolesława zostały podane przy omawianiu „klanu” „Kozłowskich”-Piotrowskich, z którego pochodziła matka Bolesława. Cecułowie zamieszkali w Sanoku, chociaż Bolesław pracował na kopalni w Strachocinie (dojeżdżał do pracy w kierunku przeciwnym niż inni Strachoczanie). Mają córkę Magdalenę, która ukończyła liceum ogólnokształcące w Sanoku i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie (specjalność – górnictwo naftowe, tradycyjna dla Podkarpacia).
     
Magdalena wyszła za mąż za Pawła Fica, też absolwenta AGH w Krakowie, tej samej specjalności co Magdalena. Paweł jest sportowcem, uprawia różne dyscypliny sportu, tenis, piłkę nożną. Magdalena i Paweł Ficowie mają syna Piotra (ur. 1999r.), mieszkają w Czerteżu koło Sanoka, w ładnym, nowoczesnym domu z wszystkimi wygodami, niedaleko drogi z Sanoka do Strachociny..

      Wszystkie trzy córki Józefa „Błażejowskiego”-Piotrowskiego powychodziły za mąż i wyprowadziły się z rodzinnej wioski.       Najstarsza córka, Beata (ur. 26.11.1958r.), wyszła za mąż za Andrzeja Bańkowskiego (ur. 13.05.1957r.) i doczekała się dwójki dzieci, Piotra (ur. 24.04.1978r.) i Grzegorza (ur. 8.01.1982r.). Bańkowscy mieszkają w Sanoku.

      Młodsza córka Józefa, Zdzisława (ur. 18.11.1959r.), wyszła za mąż za Tadeusza Hydzika (ur. 20.04.1958r.) z Kostarowiec. Na temat rodziny Tadeusza nie mamy żadnych informacji. Hydzikowie mają dwójkę dzieci, Rafała (ur. 24.06.1980r.) i Agnieszkę (ur. 13.06.1983r.), mieszkają w Kostarowcach. Syn Rafał jest studentem Akademii Morskiej w Gdyni (w 2004r.).

      Najmłodsza córka Józefa, Mariola (ur. 30.11.1966r.), wyszła za mąż za Roberta Romerowicza (ur. 27.12.1964r.) i także ma dwójkę dzieci, córki Aldonę (ur. 11.07.1987r.) i Anetę (ur. 27.11.1990r.). Mariola zamieszkała z rodzicami w Strachocinie.

      W rodzinnej wsi z rodziny Błażejowskich-Piotrowskich pozostała jedynie wdowa po Stanisławie, Marianna z Radwańskich oraz Józef z żoną. Marianna mieszka samotnie w starym domu rodzinnym. Często odwiedzają ją dzieci, Helena i Franciszek z rodzinami, przyjeżdżając z bliskiego Sanoka. Józef mieszka z żoną Marią w swoim domu na lewym brzegu Potoku Różowego z rodziną najmłodszej córki Marioli. Rodziców często odwiedzają starsze córki z rodzinami.

 
Do podrozdziału 'Piotrowscy u progu XXI wieku  - Frynie-Piotrowscy'
Do spisu treści
Do podrozdziału 'Piotrowscy u progu XXI wieku - Jajasie-Piotrowscy'

 
Do witryny Stowarzyszenia Piotrowskich ze Strachociny
Powrót do witryny Stowarzyszenia Piotrowskich ze Strachociny"