Władysław Henryk Piotrowski
 
Piotrowscy ze Strachociny w Ziemii Sanockiej

 

3. Piotrowscy u progu XXI wieku

Omówienie czasów |  Wołacze-Piotrowscy |  Berbecie-Piotrowscy
Siury-Piotrowscy |  Piotrowscy „Spod Stawiska” |  Giyry-Piotrowscy
Piotrowscy „Z Kowalówki” |  Kondy-Piotrowscy |  Piotrowscy „Zza Potoczka”
Piotrowscy „spod Mogiły” |  Błaszczychy-Piotrowscy |  Frynie-Piotrowscy
„Błażejowscy”-Piotrowscy |  „Jajasie”-Piotrowscy |  „Kozłowscy”-Piotrowscy
„Szumy”-Piotrowscy |  Podsumowanie

      Piotrowscy „spod Mogiły”

      Praktycznie cała rodzina Piotrowskich „spod Mogiły” wyemigrowała z rodzinnej wsi. W Strachocinie mieszka jedynie Stanisław, syn Tomasza. Na starość powrócił do rodzinnej wioski i zamieszkał samotnie w domu „pod Mogiłą”. Utrzymuje się z emerytury. Od czasu do czasu spotyka się ze swoimi synami i ich rodzinami, którzy mieszkają w Ustrzykach.

      Starszy syn Stanisława, Andrzej (ur. 1958r.), ożenił się (żona ma na imię Barbara) i osiadł w Ustrzykach Dolnych. Obecnie pracuje jako kierowca w firmie w Stalowej Woli. Jeździ dużymi ciężarówkami („tirami”) po całej Europie a nawet dalej, na Syberię i Bliski Wschód. Piotrowscy mieli dwójkę dzieci, Agatę (ur. 1982r.) i Krzysztofa (ur. 1985r.). Niestety, Agata zmarła w młodości. Krzysztof zdał maturę (w 2004r.), wybierał się na studia do Krakowa.

      Młodszy syn Stanisława, Waldemar (ur. 1960r.), także mieszka w Ustrzykach Dolnych. Żonaty (żona Grażyna), ma dwójkę dzieci, Magdalenę (ur. 1984r.) i Dariusza (ur. 1990r.). Pracuje w oczyszczalni ścieków, mieszka w bloku, w tym samym bloku mieszka wuj Waldemara, Jan Piotrowski.

      Starszy syn Józefa, Marek I Piotrowski „spod Mogiły” (w odróżnieniu od kuzyna, Marka II, syna Jana) ur. 1955r., po ukończeniu technikum w Sanoku rozpoczął studia na Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie. Tam odkrył swoje artystyczne powołanie. Wstąpił do zespołu taneczno-śpiewaczego „Krakus”, gdzie tańczył i śpiewał. Razem z zespołem objechał cały świat, odwiedził m.in. Indie, USA i Kanadę, wiele krajów Europy, w sumie był w 26 krajach. Praca w zespole nie pozwoliła mu na ukończenie studiów. Ożenił się (żona Iwona), mieszka z rodziną na stałe w Krakowie, ma syna Marcina (ur. 1981r.), studenta informatyki na AGH w Krakowie (prawdziwy pasjonat w tym kierunku). Dalej zajmuje się twórczością artystyczną, fotografuje, kręci filmy, dalej pracuje w zespole „Krakus”. Każdy wolny czas (nie ma go zbyt wiele) spędza w swoim domu letniskowym w górach. Żona pracuje w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

      Młodszy syn Józefa, Ryszard (ur. 1959r.), ożenił się (żona Krystyna) i mieszka z rodziną w Sanoku. W 2004r. wprowadził się do nowego pięknego domu na tzw. „Jerozolimie". Jest właścicielem sklepu. Ma dwójkę dzieci, Monikę (ur. 1988r.) i Miłosza (ur. 1992r.). Miłosz trenuje hokej na lodzie.

      Córka Józefa, Bożena (ur. 25.04.1963r.), po ukończeniu liceum w Sanoku rozpoczęła studia na Akademii Medycznej w Krakowie. Niestety, musiała je przerwać ze względów zdrowotnych. Wyszła za mąż za Jerzego Szajnowskiego z Sanoka, doczekała się córki, Anny (ur. 01.09.1988r.). Choroba dokończyła swojego niszczycielskiego dzieła kilka lat później, Bożena zmarła na raka 8.01.1997r. Pochowana na sanockim cmentarzu. Małą Anię wzięli do siebie dziadkowie, Irena i Józef Piotrowscy. Mieszka z nimi, chodzi do szkoły w Sanoku.

* * *

      Jan Piotrowski „spod Mogiły” mieszka z żoną Natalią w Ustrzykach Dolnych. Jego starszy syn, Romuald (ur. 1963r.), ożenił się (żona Anita), ma dwie córki, Karolinę (ur. 1990r.) i Paulinę (ur. 2000r.), pracuje i mieszka z rodziną także w Ustrzykach.

      Młodszy syn Jana, Marek II (ur. 1968r.), ożenił się (żona Małgorzata), ma dwójkę dzieci, Alicję (ur.1995r.) i Patryka (ur. 2003r.), także mieszka i pracuje w Ustrzykach Dolnych.

 
Do podrozdziału 'Piotrowscy u progu XXI wieku- Piotrowscy Zza Potoczka'
Do spisu treści
Do podrozdziału 'Piotrowscy u progu XXI wieku - Błaszczychy-Piotrowscy'

 
Do witryny Stowarzyszenia Piotrowskich ze Strachociny
Powrót do witryny Stowarzyszenia Piotrowskich ze Strachociny"